DZIELIMY SIĘ NASZĄ WIEDZĄ

* Prosto z Łazienki *

* Prosto z Łazienki *

Łazienka to miejsce i przestrzeń dbania o codzienną higienę. Nagromadzenie spraw codziennych, szybkie tempo życia oraz brak czasu powodują, że szukamy w niej chwili wytchnienia i relaksu. Wszak zmywanie z siebie nieczystości za pomocą ciepłego lub zimnego strumienia wody w połączeniu z pachnącymi i eterycznymi zapachami pozwalają nam na chwile pięknego rytuału każdego dnia. Dlatego tak wielką role przywiązujemy do funkcjonalności i sterylności tej strefy, które to cechy wpisują się w styl modern. Klasyczna elegancja czasem i odrzucenie bogatych wielkich dekorów na rzecz uporządkowania, harmonii i jak największej dużej przestrzeni daje nam swobodę każdego dnia. Tak jawi się modernistyczny trend który najczęściej polecamy naszym klientom. Nowoczesność w których sterylność i geometria stanowią priorytet tych codziennych rytuałów. Wrażenie surowości jakie stwarzają naturalne materiały wyznaczyło swojego czasu nową drogę, dla nas projektantów, łazienkowych przestrzeni. Efektownie prezentują się zawsze dobrej jakości kafelki tj. marmur, granit, gres które dzięki geometrycznym formom budują poczucie uporządkowania. Do głosu dochodzą też subtelne dekory i trójwymiarowe warianty w połączeniu z gustowną armaturą doskonale tworzą luksusowe i przyjazne przestrzenie. Blask odpowiednio zastosowanego oświetlenia - na uwagę zasługują podsufitowe, szklane lub wiszące rozwiązania ledowe które są kwintesencją wyjątkowej atmosfery każdego dnia :) Zaczynając rozważania nad aranżacją łazienki pierwszym elementem naszego wyboru powinny być płytki. Kluczowym elementem projektu łazienki jest odpowiednio dobrana glazura. Płytki stanowią bazę do całego projektu. Jakie płytki wybrać? Na co zwrócić uwagę? 

Przede wszystkim musi odpowiadać nam kolorystyka oraz struktura płytek. Wiele osób pyta mnie czy lepiej wybrać płytki z połyskiem czy matowe lub satynowe? Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania :) Ile osób tyle opinii na ten temat. Kolejna kwestia to wymiar płytek - często spotykam się z obawami co do zastosowania dużych formatów. Obawy są zupełnie bezpodstawne - dzięki dużym formatom pomieszczenie wydaje się być większe i mamy mniejszą siatkę fug. Dodatkowo koniecznie zwrócić należy uwagę na to by płytki były rektyfikowane - dzięki czemu możemy zastosować cienką fugę. 

Niestety, najczęściej w swojej pracy spotykam się z problemem bardzo małych łazienek, co przysparza problemy z aranżacją właśnie tego pomieszczenia - zarówno pod względem praktycznym jak i wizualnym. Z tego powodu bardzo pomocnym narzędziem jest wykonanie projektu wraz z nie standardowym zagospodarowaniem przestrzennym. 

CAD ŚRODOW

Dzięki temu łatwo można skonfrontować swoje oczekiwania względem realnych wymiarów pomieszczenia. Najczęściej po wrysowaniu pomieszczenia od razu wiemy gdzie i co powinno stać. Po zakończeniu projektu uzyskujecie rysunki techniczne dla płytkarza. 

Dobrego Dnia :)